کنسرت علیرضا قربانی در تخت جمشید لغو نشد؛ در صورت آسیب در حین برگزاری کنسرت متوقف می‌شود

کنسرت علیرضا قربانی در تخت جمشید در صورت آسیب به محوطه متوقف خواهد شد.

مدیر پایگاه میراث‌ جهانی تخت‌ جمشید از متوقف شدن اجرای کنسرت در صورت ایجاد آسیب به تخت جمشید گفت.

علیرضا عسگری چاوردی در خصوص برگزاری کنسرت علیرضا قربانی در فاصله ۵۰ متری از تخت‌گاه تخت‌ جمشید و میزان خطرات آن  گفت:


تبلیغات | AD


در بلیط‌های فروخته شده آمده، ردیف‌های صندلی در کاخ آپادانا، تچر و دروازه تخت‌ جمشید قرار گرفته است که به‌هیچ‌وجه این‌گونه نیست و این صندلی در پایین محوطه تخت‌ جمشید قرار می‌گیرند و کاملا جدا از محوطه هستند.

او گفت:

کنسرت نیز در بیرون از محوطه و در فاصله ۵۰ متری از تخت‌گاه قرار گرفته و تاکید شده است که از باندهایی استفاده شود که صدا به‌سمت تخت‌گاه تخت‌ جمشید برنگردد و به طرف پردیس تخت‌ جمشید منعکس شود.

عسگری چاوردی اعلام کرد:

در جلسه‌ای که شب گذشته داشتیم، تاکیداتی کردیم که قرار بود کنسرت لغو شود؛ اما به‌دلیل آنکه این کنسرت از تهران مجوز دارد و یک کار فرهنگی است، امکان لغو آن منتفی شد. همچنین نظر ما بر این بود که کنسرت در پردیس و در پارکینگ ستاره برگزار شود؛ اما از آنجا که برنامه‌ریزی‌ها از قبل صورت گرفته بود و آن‌ها می‌خواستند برای نمایش نور از تختگاه استفاده کنند به همین دلیل این امکان نیز فراهم نشد.

مدیر پایگاه جهانی تخت‌ جمشید اعلام کرد:

علی‌القاعده نباید لرزش صدا آسیبی به بنا وارد کند و ما هم‌اکنون در حال تست فرکانس‌های صدا هستیم؛ درصورتی که لرزش صدا به بنا و تخت‌گاه آسیبی وارد کند در لحظه موسیقی را متوقف می‌کنیم.

او تاکید کرد:

در زمان برگزاری کنسرت نیز تمامی مراحل برنامه را رصد می‌کنیم؛ اگر فرکانس‌های صدا کمترین آسیب برای تخت‌ جمشید داشته باشد، بدون‌شک در لحظه کنسرت را متوقف می‌کنیم؛ چراکه اولویت ما حفاظت از بناهای تاریخی است و بنده به‌عنوان مدیر پایگاه جهانی تخت‌ جمشید وظیفه‌ای جز این کار ندارم.

منبع خبرگزاری ایسنا
پیام بگذارید